28. obljetnica oslobađanja Lijeskovca

Ministar branitelja u Vladi Županije Posavske Marijan Kopić danas (19.08.) je u Grebnicama bio nazočan sadržajima obilježavanja 28. obljetnice vojne akcije pripadnika 104. HVO brigade, kojom je oslobođen Lijeskovac i područje osnovne škole u Grebnicama.

Akcija je značila preokret za obranu Bosanske Posavine. Uz taj datum mještane veže i tužno sjećanje na šest stradalih branitelja koji su položili svoje živote za obranu svojih domova i tog dijela Posavine. Njima u spomen, služena je sveta misa u crkvi sv. Jakova Markijskog u Grebnicama, a potom su izaslanstva Udruga iz Domovinskog rata, Vlade ŽP i općine Domaljevac-Šamac položila vijence i upalili svijeće kraj Spomen obilježja u Grebnicama na Snogama. Obilježavanje obljetnice uz potporu općine Domaljevac-Šamac, organizirale su uz pridržavanje epidemioloških mjera Udruge proistekle iz Domovinskoga rata općine Domaljevac-Šamac.