Dan općine Odžak 8. veljače

Kategorije

DRUŠTVENE MREŽE

1,952ObožavateljiLike
13SljedbeniciSlijediti
14PretplatniciPovežite se

Jedna od tri općine Županije Posavske, općina Odžak danas, osmi veljače, proslavlja svoj Dan općine. Nakon potpisivanja Dejtonskog mirovnog sporazuma i nakon razgraničenja dozvoljen je povratak predratnog stanovništva u općinu Odžak. Prvi povratnici, pripadnici 102 HVO brigade i pripadnici policije, vratili su se 8. veljače 1996. godine. Od tada se taj dan obilježava kao Dan općine Odžak. Tim povodom u okviru trodnevnih sadržaja obilježavanja rođendana općine danas će brojna izaslanstva položiti vijence i zapaliti svijeće uz središnje Spomen obilježje u Odžaku u znak trajnog sjećanja na poginule branitelje, pripadnike 102 HVO brigade Odžak.  Održat će se i svečana sjednica Općinskoga vijeća Odžak.