Inicijativa za rekonstrukciju atletske staze u Odžaku

Članovi Vlade Županije Posavske sa područja općine Odžak, Nada Ćulap ministrica financija, Ana Andrić ministrica prosvjete, znanosti, kulture i sporta i Anes Osmanović ministar prometa, veza i zaštite okoliša, bili su nazočni sastanku u Odžaku kojeg je inicirao Atletski klub „Podvučjak“. Predsjednik tog kluba Davor Ilić i članovi Ivan Vilić kao i Pero Radić, ministar pravosuđa i uprave, istaknuli su kako klub u posljednje vrijeme okuplja u raznim akcijama sve veći broj članova sa šireg područja, promovirajući zdrav način života. Pokrenuli su i inicijativu za rekonstrukcijom atletske staze na odžačkom stadionu, te su o planovima kao i uspjesima kluba željeli upoznati i predstavnike županijske Vlade.

-Na zajedničkom sastanku prezentirali smo izvješće o dosadašnjem radu i planove za iduće razdoblje, a jedan od prioritetnih planova je i projekt obnove atletske staze na stadionu u Odžaku, koji je od šireg društvenog značaja, posebice za mlade i djecu školskog uzrasta. Time bi se značajno poboljšala i kvaliteta sportskog života, a osobito rekreativnog, kazao je Davor Ilić, predsjednik Rekreativno – atletskog kluba Podvučjak. Ministri su pozitivno ocijenili aktivnosti nevladinog sektora u oblasti sportskog djelovanja kako bi se promovirao zdrav način života i, sukladno proračunskim mogućnostima, obećali su potporu takvim projektima. Predstavnici kluba pozvali su sve građane da im se pridruže u takvim nastojanjima, a kako ističu, osim mladih zainteresiranih za atletske discipline, sve više je i starijih osoba, koji su u klubu prepoznali brojne rekreacijske prednosti.