Javni poziv za dodjelu kredita za stambenu izgradnju braniteljima za 2019. g.

Fondacija za pružanje pomoći u rješavanju stambenih pitanja pripadnika braniteljskih populacija objavila je Javni poziv za ostvarivanje prava na dodjelu kredita za stambenu izgradnju pripadnicima braniteljske populacije za 2019. godinu u iznosu od 2.000.000,00 KM.

Pravo sudjelovanja u raspodjeli kreditnih sredstava ostvaruju pojedinci koji pripadaju braniteljskoj populaciji, kao i članovi njihove uže obitelji (roditelji, supruga i djeca), sa projektima usmjerenim na realizaciju ciljeva Statuta Fondacije za pružanje pomoći u rješavanju stambenih pitanja pripadnika braniteljskih populacija.

Sredstva pomoći na kreditnoj osnovi mogu se odobriti za slijedeće namjene:
    a)- opravku i sanaciju obiteljskog stambenog objekta,
    – opravku i sanaciju stambene jedinice u vlasništvu ili iznajmljenom stambenoj jedinici.
    b)- izgradnju novih obiteljskih stambenih objekata i stanova (nadziđivanje, nadograda postojećih stambenih jedinica, pretvaranje zajedničkih prostorija u stanove i sl.),
    – kupovina stambenog objekta ili stana.

Javni poziv