Kolona sjećanja u spomen na stradanje grada heroja Vukovara

Kategorije

DRUŠTVENE MREŽE

1,776ObožavateljiLike
9SljedbeniciSlijediti
14PretplatniciPovežite se

Udruga dragovoljaca i veterana Domovinskoga rata HVO podružnica Orašje i ove godine organizira „Kolonu sjećanja“ koja će se pokloniti žrtvama i herojima Vukovara. Kolona će iz Orašja krenuti 16.studenog, a očekuju u njoj oko 80 dragovoljaca-veterana, RVI-a i djece poginulih branitelja oraškog kraja koja će sudjelovati prvi put. Na putu dugom 76 km kroz općine i gradove kroz koje će proći, zapalit će svijeće i položiti vijence za poginule branitelje. Dolazak Kolone sjećanja u Vukovar očekuje se 18.11. gdje će se pridružiti Križnom putu-Koloni sjećanja u krugu bolnice Vukovar. -Idemo u Vukovar s ciljem da se poklonimo žrtvama Domovinskoga rata, ali i poklonimo gradu heroju i svim stradanjima koje je Vukovar pretrpio, ističe predsjednik Udruge dragovoljaca i veterana Domovinskoga rata HVO podružnica Orašje Ilija Mišković.