Održana VI. izvanredna sjednica Skupštine Županije Posavske

Uz predsjedanje Blaža Župarića, predsjednika Skupštine Županije Posavske, danas (08.12.2020. g.) je održana je VI. izvanredna sjednica Skupštine Županije Posavske.
    Zastupnici su razmatrali i usvojili: II. Izmjene i dopune Proračuna Županije Posavske za 2020. godinu, Zakon o izmjeni i dopunama Zakona o unutarnjim poslovima Županije Posavske i Odluku o izmjenama i dopunama Odluke o sudjelovanju osiguranih osoba u troškovima zdravstvene zaštite na prostoru Županije Posavske, izvijestili su iz Stručne službe Skupštine.

Nakon skupštinskog zasjedanja u izjavi za medije predsjednik Skupštine Županije Posavske Blaž Župarić uz ostalo je kazao:
    -Imali smo izvanrednu sjednicu, sve tri točke su prošle relativno brzo i po prvi put bez pojedinačnih rasprava. U ovoj iznimno izazovnoj godini Vlada je na vrijeme donosila mjere i ponašala se izuzetno odgovorno. Dobro pripremljene II. izmjene i dopune Proračuna za 2020. godinu, ministrica financija Nada Ćulap je dodatno pojasnila, također su usvojene bez rasprave.
    Proračun se usmjerava prema prioritetima, uz ostalo prema gospodarstvu, zdravstvu, poljoprivredi i onima kojima je najpotrebnije zbog pandemije. U globalu smatram da je Vlada dobro i profesionalno radila svoj posao u ovoj teškoj godini te dobro osmislila Proračun. Uz potpore viših razina vlasti uspjet ćemo financijski doći do relativno dobrih rezultata kada je u pitanju Proračun za ovu godinu. Smatram da su sve potrebe korisnika Proračuna zadovoljene i da su ove druge izmjene i dopune osnovica za izradu Proračuna za 2021. godinu što će biti daleko bitnije i teže jer čeka nas godina sa puno nepoznanica.
    Do konca mjeseca će biti redovita sjednica sa znatno više točaka dnevnog reda i sa zakonima koji su u pripremi.