Pismo potpore Vlade Županije Posavske nastradalima od potresa u RH

Predsjednik Vlade Županije Posavske Đuro Topić uputio je pismo potpore veleposlaniku Republike Hrvatske u BiH i županima županija u Republici Hrvatskoj koje su nastradale od posljednjeg potresa koji se zbog svoje siline osjetio i na području Županije Posavske.

-S tugom smo primili vijest o potresu koji je nanio nenadoknadiv gubitak ljudskih života i veliku materijalnu štetu.

U ovom teškom trenutku kada se svi borimo s pandemijom koronavirusa, područje središnje Hrvatske, posebno Sisačko-moslavačke županije, ali i područja Zagrebačke i Karlovačke županije, suočavaju se i s posljedicama razornoga potresa.

Stoga Vam, u ime Vlade Županije Posavske i svoje osobno upućujem izraze suosjećajnosti i prijateljske potpore. Naše misli su uz obitelji stradalih i one koji su ostali bez krova nad glavom.

Sukladno našim mogućnostima, uključit ćemo se u aktivnosti pomoći u saniranju posljedica ove prirodne katastrofe.

S izrazima solidarnosti i poštovanja,

predsjednik Vlade Županije Posavske
    Đuro Topić