Program novčanih potpora u poljoprivredi i ruralnom razvoju Federalnog ministarstva poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva za 2017. godinu

Objavom Programa novčanih potpora u poljoprivredi i ruralnom razvoju za 2017. godinu u Službenim novinama isti je stupio na snagu 30. ožujka 2017. godine.

Poljoprivredni proizvođačikoji su započeli proizvodnju u 2016. godini (prije ili poslije 01.10.2016. godine), a završili je prije objave ovog programa, kompletnu dokumentaciju dostavljaju nadležnom županijskom ministarstvu najkasnije u roku od 30 dana od dana stupanja na snagu ovog programa.

Navedeni rokovi odnose se na slijedeće proizvodnje i to:
    biljna proizvodnja
    • uljarice (uljana repica, suncokret i soja);
    • duhan;
    • proizvodnja deklariranog sjemena;
    animalna proizvodnja
    • proizvodnja svježeg kravljeg mlijeka;
    • proizvodnja goveđeg mesa – tov junadi;
    • proizvodnja svinjskog mesa – tov svinja i
    • peradarska proizvodnja (uzgoj 18-to tjednih pilenki).

Imajući u vidu propisane rokove mole se poljoprivredni proizvođači na koje se odnose navedene proizvodnje da u što kraćem roku kompletiraju svoju dokumentaciju u županijskom ministarstvu da bi djelatnici ovoga ministarstva isto mogli obraditi i proslijediti prema Federalnom ministarstvu poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva u daljnju proceduru.

Novčane potpore

Pomoćnica ministra poljoprivrede