U Kostrču svečano položen temeljni kamen pročistača pitke vode

Na lokaciji vodocrpilišta Kostrč danas (03.03.) simboličnim polaganjem kamena temeljca označen je početak izgradnje prečistača pitke vode za općinu Orašje. Ceremoniji su bili uz ostale nazočni predsjednik Vlade ŽP Đuro Topić i ministri u Vladi ŽP Dragutin Živković i Mato Brkić, predsjednik OV Orašje Stanko Vincetić, te predstavnik izvođača radova Andrej Kamenšek. Načelnik općine Orašje Marijan Oršolić na simboličan je način polaganjem u zemlju prve lopate sa cementom označio početak projekta vrijednog tri milijuna maraka. Općina Orašje financirat će izgradnju novcem Europske investicijske banke u sklopu projekta WATSAN. Završetak projekta planiran je najkasnije do konca godine. Kapacitet pročistača je 50 litara u sekundi, a omogućit će kvalitetnu vodu za vodovodni sustav cijele općine Orašje.

Predsjednik Vlade ŽP Topić u prigodnom je obraćanju istaknuo značaj projekta vodoopskrbe za Županiju Posavsku u čemu neće izostati, kazao je, ni potpora županijske Vlade kao što je to i do sada činila, a očekuje da će u tome pomoći i više razine vlasti.-Drago mi je da je došlo do realizacije ovoga projekta kojim se pitanje vodoopskrbe rješava dugoročno na kvalitetan i održiv način. Izvođačima želim uspješan rad, kazao je predsjednik Vlade Topić. Načelnik Oršolić također je izrazio zadovoljstvo što je došlo do realizacije financijski zahtjevnog projekta koji će u konačnici omogućiti kvalitetnu vodu za općinu Orašje.