U Vladi Županije Posavske u Orašju zasjedalo Predsjedništvo UBHH “Prsten”

Udruga bosanskohercegovačkih Hrvata “Prsten” (UBHH “Prsten”) utemeljena je ove godine u lipnju sa sjedištem u Vitezu, i baštini tradiciju i pozitivne vrijednosti UBH Prsten sa sjedištem u Zagrebu. Posljednju sjednicu Predsjedništvo Udruge održalo je Orašju, jer su njeni članovi bili istodobno iste večeri bili i gosti „Večeri Hercegovine u Posavini“.

U ime domaćina predsjednik Vlade Županije Posavske Marijan Klaić upoznao je nazočne sa potencijalima tri posavske općine koje čine Županiju Posavsku.

-Tijekom radnog dijela Udruge, naglasili smo u Orašju naš stav da je neophodan intenzivan rad na osnaženju Udruge kada je u pitanju članstvo, te potrebu skorašnjeg utemeljenja Kluba poduzetnika UBHH Prsten za BiH, izjavio je predsjednik UBHH Prsten za BiH Zdenko Vukić, dipl. ing elektrotehnike, izvršni direktor na Sveučilištu Vitez.