„Večer Hercegovine u Posavini“ i 23. „Dani hrvatskog filma“

U vikendu pred nama u Orašju će se održati dvije velike manifestacije, šesta „Večer Hercegovine u Posavini“ i 23. „Dani hrvatskog filma“.

Vlade Hercegovačko-neretvanske, Zapadnohercegovačke i Hercegbosanske županije organizatori su susreta gospodarstvenika i osoba iz javnog života iz Hercegovine i Posavine u Orašju, a domaćin je Vlada Županije Posavske. Večer će se održati na prostoru Športsko rekreacijskog i kulturnog Aqua centra Bazeni Orašje. Podsjećamo, okupljanje se tijekom godine najprije upriliči u Mostaru u vrijeme Međunarodnog sajma gospodarstva, te uzvratno u Orašju uoči filmskog festivala u Orašju.

-Cilj je susreta proširivanje suradnje u jednoj ležernoj atmosferi boljeg upoznavanja, a onda i stvaranja mogućih zajedničkih projekata u svim oblastima života, poručuje predsjednik Vlade Marijan Klaić uoči održavanja velike gospodarske i kulturne manifestacije, susreta Hercegovine i Posavine i filmskog festivala u Orašju.

Filmski festival, ove 23. godine po redu, bit će održan u Orašju od 01. do 08. rujna. Filmski festival u Orašju održava se uz visoko pokroviteljstvo Hrvatskog člana Predsjedništva BiH dr. Dragana Čovića. Supokroviteljica manifestacije je predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar Kitarović.

Na otvorenju “Dana hrvatskog filma” u Orašju 01. rujna (kino dvorana u Orašju od 20.00 sati) očekuje se, po tradiciji, veliki broj glumaca, redatelja i osoba iz svijeta filma, elita hrvatskog glumišta, prijatelja festivala, Orašja i glumca Ive Gregurevića, inicijatora velikog kulturnog događaja. U okviru filmskog festivala bit će predstavljeno osam filmova, šest filmova iz najnovije hrvatske kinematografije koju su prikazani na ovogodišnjem filmskom festivalu u Puli, te gostujući filmovi iz BiH i Srbije.