Više

  Potpisan Sporazum o međuresornoj suradnji u području sprječavanja nasilja u obrazovanju

  Najčitanije

  Danas je u zgradi Vlade Županije Posavske upriličeno potpisivanje Sporazuma o međuresornoj suradnji i koordinaciji u području sprječavanja nasilja i drugih ugrožavajućih ponašanja u obrazovanju na županijskoj razini.
  Sporazum su potpisali: ministrica prosvjete, znanosti, kulture i sporta Županije Posavske Ana Andrić, ministar unutarnjih poslova Županije Posavske Đuro Delić, ministar zdravstva i socijalne politike Županije Posavske Damir Živković s Kantonalnom tužiteljicom Posavskog kantona Ivankom Stanić.
  -Svjedoci smo povećanja rizičnih i kriznih situacija u obrazovanju u svijetu oko nas, a kako bi obrazovanje u Županiji Posavskoj zaštitili od sličnih situacija, prepoznali smo potrebu međuresorne suradnje na županijskoj razini u rješavanju i prevenciji rizičnih i kriznih situacija sprječavanja nasilja u ovoj oblasti. Ovim Sporazumom propisano je uspostavljanje Tima za prevenciju i borbu protiv nasilja i drugih ugroza u obrazovanju, a između ostalih, zadaće Tima će biti: prevencije potencijalnih opasnosti i ugroza s neželjenim posljedicama po život, sigurnost i zdravlje učenika i djelatnika u obrazovanju, a što podrazumijeva i organiziranje različitih radionica, predavanja te izrada podzakonskih akata koji će doprinijeti prevenciji nasilja i multidisciplinarne analize posebno složenih slučajeva u kojoj sudjeluju stručnjaci svih institucija odnosno službi koje postupaju u konkretnom predmetu, naglasila je ministrica Andrić.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti