Više

  Federalni ministar Željko Nedić u posjeti Županiji Posavskoj, potpisani ugovori za realizaciju projekata

  Najčitanije

  U zgradi Vlade Županije Posavske u Orašju danas (2.6.) upriličeno je potpisivanje ugovora s federalnim ministrom prostornog uređenja Željkom Nedićem. Potpisivanju su nazočili pomoćnici federalnog ministra prostornog uređenja Ljuba Tadić i Zdravko Buljeta, ministrica prosvjete, znanosti, kulture i sporta ŽP Ana Andrić, gradonačelnik Orašja Marijan Oršolić, načelnici Općine Odžak Nada Ćulap i Općine Domaljevac-Šamac Stjepan Piljić.

  Za realizaciju projekata na prostoru Županije Posavske potpisani su ugovori u ukupnom iznosu od 370.000,00 KM. Potpisani su ugovori za sanaciju šteta nastalih uslijed poplava i klizišta u iznosu od 220.000,00 KM za projekte: Grad Orašje – rekonstrukcija ceste na području Grada Orašja (110.000,00 KM), Općina Domaljevac-Šamac – uređenje kanala Jadrice–faza II (110.000,00 KM) i ugovori za utopljavanje zgrada radi uštede energije u iznosu od 150.000,00 KM za projekte: Ministarstvo prosvjete znanosti, kulture i sporta ŽP – utopljavanje školske sportske dvorane i anexa objekta Srednje škole Pere Zečevića u Odžaku (50.000,00 KM), Ministarstvo prosvjete, znanosti, kulture i sporta ŽP – utopljavanje Osnovne škole Vladimira Nazora u Odžaku-objekt Područne škole u Donjem Svilaju (50.000,00 KM), Općina Odžak – utopljavanje objekta Doma zdravlja Odžak (50.000,00 KM).

  Ugovori su potpisani sukladno Odluci Vlade Federacije Bosne i Hercegovine o usvajanju Programa utroška sredstava sa kriterijima raspodjele sredstava “Tekući transferi drugim razinama vlasti i fondovima – za sanaciju šteta nastalih uslijed poplava i klizišta” i “Tekući transferi drugim razinama vlasti i fondovima – za projekat utopljavanja zgrada radi uštede energije”.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti