Više

  Prisegu položilo 10 kadeta MUP-a Županije Posavske

  Najčitanije

  U Ministarstvu unutarnjih poslova danas (09.09.2016.g.) upriličeno je svečano polaganje prisege za rad u policiji. Prisegu za policijskog službenika položilo je devet kadeta i jedna kadetkinja kojima je nakon uspješno završene obuke na Policijskoj akademiji Federalnog ministarstva unutarnjih poslova u Sarajevu, dodijeljen čin policajaca. Pet policijskih službenika bit će raspoređeno u Policijsku upravu Orašje, a pet u Policijsku upravu Odžak.

  -Danas su u Ministarstvu unutarnjih poslova devet kadeta i jedna kadetkinja položili su prisegu za rad u policiji odnosno za policijskog službenika. Potpisali  su ugovor o radu jer su 12 mjeseci na probnom radu, ako zadovolje probni rad zasnivaju radni odnos. Pretpostavljam da će temeljem njihovih rezultata na Policijskoj akademiji svi zadovoljiti na probnom radu. Danas su im dodijeljeni početni činovi, čin policajca i radni raspored. Pet policijskih službenika je s općine Orašje, jedan iz općine Domaljevac-Šamac i četiri sa prostora općine Odžak. Zbog izraženijih potreba za policijske službenike na prostoru Odžaka, policijski službenici sa područja općina Orašje i Domaljevac-Šamac će svaka dva mjeseca naizmjenično ići na posao u Policijsku upravu Odžak. Ministarstvo unutarnjih poslova u narednom periodu planira ponovni odabir kandidata za policijske službenike, a prioritet je srednja stručna sprema jer nam nedostaje policijskih službenika u uniformi. Prijem novih policijskih službenika značajno bi poboljšalo rezultate rada, rekao je komesar MUP-a Marijan Mikić.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti