Više

  Implementacija federalnih novčanih potpora za tekuću godinu Ministarstva poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva Županije Posavske

  Najčitanije

  Ministarstvo poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva odnosno djelatnici Sektora poljoprivrede u kontinuitetu su u obradi federalnih novčanih potpora od zaprimanja zahtjeva, izlaska na teren do obrade istih i do sada a sukladno propisanim rokovima za sve zahtjeve koji su blagovremeni, utemeljeni i potpuni a temeljem Odluke o usvajanju Programa utroška sredstava sa kriterijima raspodjele sredstava „Subvencija privatnim poduzećima i poduzetnicima – Poticaj za poljoprivredu“  („Službene novine Federacije BiH“, broj: 24/17) i Pravilnika o načinu i uvjetima ostvarenja novčane potpore po modelu poticaja proizvodnji („Službene novine Federacije BiH“, broj: 32/17 i 55/17)  uputilo prema Federalnom ministarstvu poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva u daljnju proceduru zahtjeve za isplatu po slijedećim proizvodnjama i to:

   

  • proizvodnja uljarica (uljana repica, suncokret i soja) – rod 2016. godine;
  • proizvodnja deklariranog sjemena (kukuruza,suncokreta i soje);
  • proizvodnja deklariranog sadnog materijala krošnjastog voća;
  • mliječne krave u sustavu otkupa mlijeka;
  • proizvodnja svježeg kravljeg mlijeka (zaključno sa II kvartalom 2017. godine);
  • proizvodnja svinjskog mesa – tov svinja;
  • proizvodnja goveđeg mesa – tov junadi;
  • uzgoj 18 – to tjednih pilenki;
  • proizvodnja duhana u listu rod 2016. godine i
  • proizvodnja krmnog bilja.

   

  Ministarstvo poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva

  Županije Posavske

   

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti