Više

  MUP Županije Posavske: Okončana istraga vezana za pokušaj kaznenog djela ubojstva

  Najčitanije

  Ministarstvo unutarnjih poslova Županije Posavske oglasilo se priopćenjem za javnost vezano za događaj evidentiran u ranim jutarnjim satima 12.02.2017 godine u Orašju, prilikom koga su do strane, tada nepoznatih osoba, fizički napadnuta trojica mladića. U priopćenju za javnost se navodi:

  -Obzirom da smo uspješno okončali istragu vezanu uz događaj koji se dogodio u ranim jutarnjim satima 12.02.2017 godine u Orašju prilikom koga su do strane tada nepoznatih osoba fizički napadnuta trojica mladića iz Tolise i Kostrča (općina Orašje), uslijed kojeg su navedeni zadobili teške tjelesne ozlijede opasne po život, policijski službenici uprave policije MUP ŽP zbog postojanja osnova sumnje da su počinili pokušaj kaznenog djela ubojstva, provode kriminalističku istragu nad četvoricom osumnjičenika od kojih su dvojica lišena slobode i privedeni u policijsku stanicu Orašje, o čemu smo javnost već u jutarnjim vijestima izvijestili, dok se upravo provodi lišavanje slobode i druge dvojice koji će biti privedeni u policijsku stanicu u Orašju. Nakon provedbe kriminalističke istrage protiv navedenih će nadležnom tužilaštvu biti podneseno izvješće o postupanju policijskih službenika. O detaljima koji neće štetiti istrazi ćemo javnost izvijestiti nakon okončanja kompletne istrage. Obzirom da se na društvenim mrežama na internetu, a i među građanima na ulici pojavilo puno raznoraznih komentara navedenog događaja u kojima se iznose neutemeljene konstrukcije događaja te se neutemeljeno odgovornost za ovaj događaj predbacuje određenoj skupini građana,vjerskoj ili nacionalnoj, apeliramo da se suzdržite ovakvih komentara i javnih ogovaranja obzirom da smo utvrdili ovo nisu bili razlozi za fizički obračun i izvršenje ovog kaznenog djela. Koristimo priliku zahvaliti se na suradnji prije svega građanima i nama susjednim policijskim agencijama kako u Federaciji tako i u RS koje su dale doprinos otkrivanju izvršitelja ovog kaznenog djela, stoji u priopćenju za javnost MUP-a Županije Posavske.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti