Tijekom proteklog tjedna na području nadležnosti Uprave policije Ministarstva unutarnjih poslova Županije Posavske evidentirani su sljedeći događaji:
KRIMINALITET
Evidentirano je 6 prijava počinjenja kaznenog djela.
Dana 18.11.2025.godine u 10,35 sati PS Odžak zaprimila je prijavu od M.H. rođena 1995.godine iz Brčkog koja je prijavila da je njen bivši suprug A.M. rođen 1991.godine iz Odžaka pretukao njihovo malodobno dijete A.M. rođeno 2015.godine, dok je za vrijeme vikenda boravilo kod njega u Odžaku, kom prilikom je dijete zadobilo lake tjelesne ozljede po konstataciji liječnika Javne zdravstvene ustanove Zdravstveni centar Brčko. Po prijavi postupili policijski službenici PS Odžak koji su u 12,15 sati lišili slobode A.M. i smjestili u prostoriju za zadržavanje osoba lišenih slobode, zbog osnova sumnje da je počinio kazneno djelo Nasilje u obitelji. O istom događaju upoznat dežurni tužitelj KT PK Orašje.
Dana 18.11.2025.godine u 13,20 sati PS Orašje zaprimila je prijavu od zatvorskog čuvara KPZ Orašje koji je prijavio da je tijekom vršenja pregleda paketa dostavljenih od strane brze pošte naslovljenog na ime osuđenika M.H. rođen 1988.godine iz Matuzića, pronašao više smotuljaka zapakovanih u pvc vrećicu sa zelenom biljnom masom koja svojim izgledom i mirisom asocira na opojnu drogu tipa marihuana, čime postoje osnovi sumnje da je počinjeno kazneno djelo Posjedovanje i omogućavanje uživanja opojnih droga. Po prijavi postupili policijski službenici SKP koji su poduzeli mjere i radnje predviđene zakonom.
Dana 19.11.2025.godine u 16,10 sati PS Domaljevac-Šamac zaprimila je prijavu od M.L. rođen 1958.godine iz Domaljevca koji je prijavio otuđenje limenog čamca koji je bio privezan na rijeci Savi na lokalitetu Dubravice, čime postoje osnovi sumnje da je počinjeno kazneno djelo Krađa. Po prijavi postupili policijski službenici OKP PU Orašje koji su poduzeli mjere i radnje predviđene zakon, te su zajedno sa policijskim službenicima PS Domaljevac-Šamac operativnim radom na terenu pronašli otuđeni čamac na lokalitetu Kočišta. Dežurni istražitelj OKP PU Orašje lišio je slobode H.M. rođen 1991.godine iz Donje Orahovice, S.V. rođenog 1995.godine iz Broda, i Ć.B. rođen 1995.godine iz Donje Lohinje, te su isti smješteni u prostoriju za zadržavanje osoba lišenih slobode u PS Orašje, zbog osnova sumnje da su počinili kazneno djelo Krađa. O istom događaju upoznat dežurni tužitelj KT PK Orašje.
Dana 20.11.2025.godine u 12,45 sati PS Odžak zaprimila je prijavu od E.S. rođen 2000.godine iz Odžaka koji je prijavio M.G. iz Odžaka da mu je oko 10,00 sati uputio prijetnje putem glasovne poruke, što je kod njega izazvalo osjećaj straha da će napasti na njegov život i tijelo. O događaju upoznat dežurni tužitelj KT PK Orašje koji je naložio provođenje istrage zbog osnova sumnje da je počinjeno kazneno djelo Ugrožavanje sigurnosti. Dežurni istražitelj OKP PU Odžak poduzeo je mjere i radnje predviđene zakonom.
Dana 20.11.2025.godine u 12,45 sati PS Odžak zaprimila je prijavu od M.K. rođena 1993.godine iz Odžaka koja je prijavila svog bivšeg partnera E.S. rođen 2000.godine iz Odžaka sa kojim ima zajedničko malodobno dijete da je uhodi, vrijeđa i da joj je oduzeo mobilni telefon, te da se sve događalo u proteklih mjesec dana. O događaju upoznat dežurni tužitelj KT PK Orašje koji je naložio provođenje istrage zbog osnova sumnje da je počinjeno kazneno djelo Nasilje u obitelji. Policijski službenici PS Odžak poduzeli su mjere i radnje predviđene zakonom.
Dana 23.11.2025.godine u 02,50 sati PS Odžak zaprimila je prijavu da je ispred disko kluba Viva u Odžaku došlo do tuče. Po prijavi postupili policijski službenici PS Odžak koji su na licu mjesta zatekli dvije muške osobe sa vidljivim ozljedama, te utvrdili da se radi o B.K. rođen 1996.godine iz Odžaka i K.A. rođen 2003.godine iz Novog Sela. Nakon ukazane liječničke pomoći u Domu zdravlja Odžak od strane dežurnog liječnika kod B.K. i K.A. konstatirane su lake tjelesne ozljede, čime postoje osnovi sumnje da je počinjeno kazneno djelo Laka tjelesna ozljeda. Policijski službenici PS Odžak poduzeli su mjere i radnje predviđene zakonom.
JAVNI RED I MIR
Evidentirane su 3 prijave narušavanja javnog reda i mira.
Dana 21.11.2025.godine u 15,44 sati PS Odžak zaprimila je prijavu o narušavanju javnog reda i mira od strane I.Š. rođen 1950.godine iz Odžaka na način da je isti držao psa bez nadzora, koji je istrčao na ulicu iz dvorišta te je tom prilikom ugrizao malodobnog M.G. za nogu. Po prijavi postupili policijski službenici PS Odžak koji su I.Š. izdali prekršajni nalog zbog narušenog javnog reda i mira.
Dana 22.11.2025.godine u 01,25 sati PS Orašje zaprimila je prijavu od šefa smjene na GP Orašje koji je prijavio narušavanje javnog reda i mira od strane Z.P. rođen 1970.gdine iz Brčkog na način da je isti vrijeđao policijskog službenika. Po prijavi postupili policijski službenici PS Orašje koji su Z.P. uručili prekršajni nalog zbog narušenog javnog reda i mira.
Dana 23.11.2025.godine u 14,25 sati PS Odžak zaprimila je prijavu od policijskih službenika PS Odžak koji su prijavili narušavanje javnog reda i mira u Odžaku od strane M.A. rođen 2001.godine iz Odžaka na način da je stvarao prekomjernu buku radom motora putničkog motornog vozila marke VW Golf. M.A. izdan prekršajni nalog zbog narušenog javnog reda i mira.
PROMET
Evidentirano je 12 prijava prometnih nezgoda.
Dana 17.11.2025.godine u 09,17 sati PS Odžak zaprimila je prijavu o prometnoj nezgodi koja se dogodila u Odžaku u kojoj su sudjelovao D.M. rođen 1994.godine iz Jakeša sa teretnim motornim vozilom marke Mercedes Benz. Po prijavi postupili policijski službenici OPP PU Odžak koji su uradili očevid prometne nezgode. U prometnoj nezgodi nastala materijalna šteta bez ozlijeđenih osoba.
Dana 19.11.2025.godine u 07,00 sati PS Odžak zaprimila je prijavu o prometnoj nezgodi koja se dogodila u Odžaku u kojoj su sudjelovali I.F. rođena 2001.godine iz Odžaka sa putničkim motornim vozilom marke Ford Fiesta i S.B. rođen 2007.godine iz Zelinje Donje sa putničkim motornim vozilom marke VW Golf. Po prijavi postupili policijski službenici OPP PU Odžak koji su uradili očevid prometne nezgode. U prometnoj nezgodi nastala materijalna šteta bez ozlijeđenih osoba.
Dana 19.11.2025.godine u 13,30 sati PS Orašje zaprimila je prijavu o prometnoj nezgodi koja se dogodila u Orašju u kojoj su sudjelovali S.Đ. rođena 1992.godine iz Brčkog sa putničkim motornim vozilom marke Renault Clio i S.M. rođen 2002.godine iz Matića sa putničkim motornim vozilom marke Mercedes Benz. Na vozilima nastala manja materijalna šteta bez ozlijeđenih osoba. Sudionici prometne nezgode razmijenili podatke i popunili europsko izvješće o prometnoj nezgodi.
Dana 20.11.2025.godine u 13,05 sati PS Orašje zaprimila je prijavu o prometnoj nezgodi koja se dogodila u Orašju u kojoj su sudjelovali G.M-V. rođena 1969.godine iz Vinkovaca sa putničkim motornim vozilom marke Toyota Corolla i I.M. rođen 1954.godine iz Pressbauma (Austrija) sa putničkim motornim vozilom marke Ford Galaxy. Na vozilima nastala manja materijalna šteta bez ozlijeđenih osoba. Sudionici prometne nezgode razmijenili podatke i popunili europsko izvješće o prometnoj nezgodi.
Dana 20.11.2025.godine u 16,30 sati PS Odžak zaprimila je prijavu o prometnoj nezgodi koja se dogodila u Potočanima u kojoj je sudjelovao A.U. rođen 1967.godine iz Potočana sa putničkim motornim vozilom marke VW Golf i parkirano putničko motorno vozilo marke Ford Focus vlasništvo H.O. rođen 1972.godine iz Odžaka. Po prijavi postupili policijski službenici OPP PU Odžak koji su uradili očevid prometne nezgode. U prometnoj nezgodi nastala materijalna šteta bez ozlijeđenih osoba.
Dana 21.11.2025.godine u 12,08 sati PS Orašje zaprimila je prijavu o prometnoj nezgodi koja se dogodila u Orašju u kojoj su sudjelovali S.Dž. rođena 1965.godine iz Donje Mahale sa putničkim motornim vozilom marke VW Polo i S.N. rođen 1984.godine iz Krepšića sa putničkim motornim vozilom marek VW Golf. Po prijavi postupili policijski službenici OPP PU Orašje koji su uradili očevid prometne nezgode. U prometnoj nezgodi nastala materijalna šteta bez ozlijeđenih osoba.
Dana 21.11.2025.godine u 12,55 sati PS Orašje zaprimila je prijavu o prometnoj nezgodi koja se dogodila u Orašju u kojoj su sudjelovali J.K. rođena 1995.godine iz Oštre Luke sa putničkim motornim vozilom marke Audi i B.M. rođena 1960.godine iz Tišine sa putničkim motornim vozilom marke Ford Focus. Na vozilima nastala manja materijalna šteta bez ozlijeđenih osoba. Sudionici prometne nezgode razmijenili podatke i popunili europsko izvješće o prometnoj nezgodi.
Dana 21.11.2025.godine u 17,20 sati PS Odžak zaprimila je prijavu o prometnoj nezgodi koja se dogodila u Odžaku u kojoj je sudjelovao V.D. rođen 1959.godine iz Vukosavlja sa putničkim motornim vozilom marke Peugeot. Po prijavi postupili policijski službenici OPP PU Odžak koji su uradili očevid prometne nezgode. U prometnoj nezgodi nastala materijalna šteta bez ozlijeđenih osoba.
Dana 21.11.2025.godine u 18,55 sati PS Orašje zaprimila je prijavu o prometnoj nezgodi koja se dogodila u Orašju u kojoj je sudjelovao P.Ž. rođen 1969.godine iz Vidovica sa putničkim motornim vozilom marke VW Polo i parkirano putničko motorno vozilo marke VW Golf vlasništvo M.K. iz Donje Mahale. Po prijavi postupili policijski službenici OPP PU Orašje koji su uradili očevid prometne nezgode. U prometnoj nezgodi nastala materijalna šteta bez ozlijeđenih osoba.
Dana 22.11.2025.godine u 01,03 sati PS Orašje zaprimila je prijavu o prometnoj nezgodi koja se dogodila u Orašju u kojoj su sudjelovali I.K. rođen 2001.godine iz Tolise sa putničkim motornim vozilom marke Ford Focus i Z.M. rođen 1969.godine iz Kostrča sa putničkim motornim vozilom marke Škoda Fabia. Na vozilima nastala manja materijalna šteta bez ozlijeđenih osoba. Sudionici prometne nezgode razmijenili podatke i popunili europsko izvješće o prometnoj nezgodi.
Dana 23.11.2025.godine u 19,45 sati PS Orašje zaprimila je prijavu o prometnoj nezgodi koja se dogodila u Orašju u kojoj je sudjelovao nepoznati vozač sa nepoznatim vozilom i parkirano putničko motorno vozilo marke Mercedes Benz vlasništvo P.K. rođen 1973.godine iz Boka. Po prijavi postupili policijski službenici OPP PU Orašje koji su uradili očevid prometne nezgode. U prometnoj nezgodi nastala materijalna šteta bez ozlijeđenih osoba.
Dana 23.11.2025.godine u 21,10 sati PS Orašje zaprimila je prijavu o prometnoj nezgodi koja se dogodila u Orašju u kojoj je sudjelovao M.M. rođen 1980.godine iz Boka s putničkim motornim vozilom marke VW Passat i parkirano putničko motorno vozilo marke Rover vlasništvo I.Dž. rođen 1975.godine iz Boka. Po prijavi postupili policijski službenici OPP PU Orašje koji su uradili očevid prometne nezgode. U prometnoj nezgodi nastala materijalna šteta bez ozlijeđenih osoba.
OSTALI DOGAĐAJI
Zabilježene su 4 prijave ostalih događaja.
Dana 19.11.2025.godine u 09,30 sati PS Odžak zaprimila je prijavu od Ž.K. rođen 1957. godine iz Novog Grada koji je prijavio da ima nesuglasica sa R.T. iz Novog Grada. Po prijavi postupili policijski službenici PS Odžak koji su sa navedenim osobama obavili razgovor, te su R.T. upozorili na ponašanje i evidentirali u evidenciju upozorenih osoba.
Dana 20.11.2025.godine u 18,30 sati PS Orašje zaprimila je prijavu od E.P. rođen 1989.godine iz Orašja koji je prijavio da ima problema sa D.B. rođen 1989.godine iz Ugljare. Po prijavi postupili policijski službenici PS Orašje koji su sa navedenim osobama obavili razgovor, te su D.B. upozorili na ponašanje i evidentirali u evidenciju upozorenih osoba.
Dana 23.11.2025.godine u 13,10 sati PS Orašje zaprimila je prijavu od H.T. rođen 1952.godine iz Orašja koji je prijavio da je pronašao beživotno tijelo E.O. rođen 1954.godine iz Orašja. Po prijavi postupili policijski službenici PS Orašje koji su potvrdili navode prijave i osigurali lice mjesta događaja. Policijski službenici SKP uradili su očevid na mjestu događaja, kom prilikom je dežurni mrtvozornik Doma zdravlja Orašje pregledom tijela konstatirao prirodnu smrt. O istom događaju upoznat dežurni tužitelj KT PK Orašje.
Dana 23.11.2025.godine u 20,25 sati PS Orašje zaprimila je prijavu od I.B. rođen 1988.godine iz Tolise i P.D. rođen 1978.godine iz Tolise koji su prijavili da imaju problema sa M.O. rođen 1979.godine iz Tolise. Po prijavi postupili policijski službenici PS Orašje koji su sa navedenim osobama obavili razgovor, te su M.O. upozorili na ponašanje i evidentirali u evidenciju upozorenih osoba.
GLASNOGOVORNIK
Miroslav Džebić



