Program novčanih potpora u poljoprivredi i ruralnom razvoju

Najčitanije

Objavom Programa novčanih potpora u poljoprivredi i ruralnom razvoju za 2020. godinu Federalnog ministarstva poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva za 2020. godinu („Službene novine Federacije BiH“, broj: 14/20) od 21.02.2020. godine u iznosu od 87.000.000,00 KM djelatnici Sektora poljoprivrede pri Ministarstvu poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva Županije Posavske pristupaju ubrzanim tempom implementacije navedenog Programa za tekuću godinu.
Poljoprivredni proizvođači koji su započeli proizvodnju u 2019. godini (prije ili poslije 01.10.2019. godine), a završili je prije objave ovog Programa, kompletnu dokumentaciju dostavljaju nadležnom županijskom ministarstvu najkasnije u roku od 30 dana od dana stupanja na snagu ovog programa.

Navedeni rokovi odnose se na slijedeće proizvodnje i to:
Biljna proizvodnja:
• uljarice (uljana repica, suncokret i soja),
• duhan,
• proizvodnja sjemena,
Animalna proizvodnja:
• proizvodnja svježeg kravljeg mlijeka,
• proizvodnja goveđeg mesa – tov junadi,
• proizvodnja svinjskog mesa – tov svinja i
• peradarska proizvodnja (uzgoj 18-to tjednih pilenki).

Imajući u vidu propisane rokove mole se poljoprivredni proizvođači na koje se odnose navedene proizvodnje da u što kraćem roku kompletiraju svoju dokumentaciju u resornom Ministarstvu da bi djelatnici koji rade na obradi isto mogli obraditi i proslijediti prema Federalnom ministarstvu poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva u daljnju proceduru.

Za sve dodatne informacije obratiti se na tel. 031 714 364, izvijestila je Manda Oršolić, pomoćnica ministra poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva ŽP.

spot_img
spot_img

Posljednje obavijesti