Više

  U Boku ministar Kopić otvorio prostorije etnološke zbirke vrijednih primjeraka kulturne baštine

  Najčitanije

  Drago Kopić ministar prosvjete, znanosti, kulture i športa u Vladi Županije Posavske svečanim presijecanjem vrpce u prostorijama Mjesnog doma u Boku otvorio je prostore namijenjene za izlaganje folklornih eksponata koji govore o bogatom kulturnom naslijeđu tog posavskog kraja, a neki od njih stariji su i od stoljeća. Na prostoru od oko 50-tak četvornih metara površine u dvije prostorije nalazi se tzv „Djevojačka soba“ koja prikazuje svojim eksponatima kulturni i folklornu baštinu koju sa ljubavlju čuva KUD-a „Ravnica“ Oštra Luka-Bok. Svečanost je održana, uz ostale, i uz nazočnost predstavnika Gradskog kazališta „Joza Ivakić“ Vinkovci.

  Ministar Kopić zahvalio je svima koji su doprinijeli otvorenju Muzeja. –Ovo je uspješan pokušaj da se od zaborava sačuva sve ono što je naša tradicija, korijeni i folklorna tradicija Hrvata posavskog kraja. Kulturna baština prezentirana u ovoj sobi, ostat će kao svjedočanstvo vremena u kojem su živjeli naši stari. KUD „Ravnica“ s puno energije vode entuzijasti i dobro je što ne gube snagu, zato ih treba podržati u svakom pogledu, kazao je ministar Kopić, te istaknuo da Ministarstvo prosvjete, znanosti, kulture i športa određenim sredstvima redovito potiče takva događanja u cijeloj Županiji Posavskoj.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti