Više

  Visoke temperature uništavaju poljoprivrednu proizvodnju u Županiji Posavskoj

  Najčitanije

  ODŽAK – Visoke temperature koje u Županiji Posavskoj dosežu između 37-39°C, donose velike štete gotovo na svim poljoprivrednim kulturama, osobito na kukuruzu i soji, te na usjevima djetelina. Prve procjene sa terena Poljoprivredne savjetodavne službe Ministarstva poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva Vlade Županije Posavske, potvrđuju da su prinosi u ovom trenutku manji i do 50 % na svim usjevima u Županiji Posavskoj.

  Muhidin Emić, šef Poljoprivredne savjetodavne službe županijskoga ministarstva ističe da su neke parcele kukuruza totalno izgorjele uz rubove rijeka Save i Bosne, jer su zemljišta plitka i ostala bez ikakve vlažnosti. Ukoliko budu nastavljene ovakve temperaturne vrućine, procjenjuje Emić, doći će do još većih šteta koje idu u smjeru elementarne nepogode – suše.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti