20. obljetnica Dana općine Odžak

U povodu Dana općine Odžak 8. veljače, danas su organizirani središnji sadržaji. Tim su povodom položeni vijenci i zapaljene svijeća ispred središnjeg Spomen obilježja poginulih branitelja Odžačke 102. HVO brigade.

Svečana sjednica Općinskoga vijeća Odžak održana je u dvorani hotela Euro uz nazočnost vijećnika, predstavnika javnog, političkog i vjerskog života, te brojnih prijatelja Odžaka. Uz ostale bili su i predstavnici Vlade Županije Posavske, predsjednik Marijan Klaić sa ministrima u Vladi. Prigodne riječi uz Dan općine, o urađenom u proteklom jednogodišnjem vremenu i narednim planovima kazali su predsjednik Općinskoga vijeća Jakov Ivanković i načelnik općine Hajrudin Hadžidedić. Prigodnim su se riječima obratili i ratni zapovjednik 102. Odžačke HVO brigade Tomo Božić, načelnik općine Valdengo – Italija Robert Pella, veleposlanik RH u BiH Ivan Del Vechio, i Milan Kovač (HDZ RH).

Na svečanoj sjednici Općinskoga vijeća dodijeljena su i priznanja zaslužnima. Općinsko vijeće priznanje “Počasni građanin“ dodijelilo je Robertu Pella, načelniku bratimljene općine Valdengo – Italija.  Povelje su dodijeljene:Dan Olu Einerssonu ravnatelju osnovne škole grada Varnama – Švedska, predstavniku Nezavisnog biroa za razvoj (NBR) – Gradačac, Cihadu Erginay, ambasadoru Republike Turske u BiH, Ubaldu Gianotti, načelniku Commune di Roasio i mr.sc. Ivanu Del Vechio, veleposlaniku Republike Hrvatske u BiH. Uručena su i Općinska priznanja “Spomen zahvalnice” za šest pripadnika 102. HVO brigade koji su umrli u prošloj godini i devet Zahvalnica.