35. sjednica Vlade Županije Posavske

Uz predsjedanje predsjednik Vlade ŽP Đure Topića danas (06.02.) održana je 35. sjednica Vlade Županije Posavske na kojoj je Vlada Županije Posavske usvojila Program utroška sredstava utvrđenih Proračunom Županije Posavske za 2020. godinu na poziciji Grantovi za socijalne potrebe, Sredstva za realizaciju Programa utroška sredstava utvrđenih Proračunom Županije Posavske za 2020. godinu na poziciji Grantovi za socijalne potrebe predviđena su u iznosu od 3.620.000,00 KM. Usvojen je Programa utroška sredstava utvrđenih Proračunom Županije Posavske za 2020. godinu na poziciji Grantovi za zdravstvene potrebe. Sredstva za realizaciju Programa utroška sredstava utvrđenih Proračunom Županije Posavske za 2020. godinu na poziciji Grantovi za zdravstvene potrebe predviđena su u iznosu od 60.000,00 KM. Vlada PŽ usvojila je i Odluku o usvajanju Programa utroška sredstava utvrđenih Proračunom Županije Posavske za 2020. godinu na poziciji Transfer za zdravstvene institucije i centre za socijalni rad. Sredstva za realizaciju Programa predviđena su u iznosu od 450.000,00 KM.
    GOSPODARSTVO
    Vlada ŽP usvojila je Odluke o odobravanju izdvajanja sredstava iz Proračuna Županije Posavske za 2020. godinu Obrtničkoj komori Županije Posavske kojom su odobrena proračunska sredstva u iznosu od 15.000,00 KM kao i Odluku o odobravanju izdvajanja sredstava iz Proračuna Županije Posavske za 2020. godinu Gospodarskoj komori Županije Posavske u iznosu od 30.000,00 KM.
    STIPENDIJE ZA 99 STUDENATA
    Vlada je usvojila Odluku o odobravanju izdvajanja sredstava iz Proračuna Županije Posavske za 2020. godinu za stipendiranje redovitih studenata u akademskoj 2019./2020. godini. Odobreno je proračunsko izdvajanje od 150.000,00 KM. U akademskoj 2019./2020. godini resorno Ministarstvo ima obvezu stipendiranja ukupno 99 studenata, odnosno obvezu stipendiranja 71 studenta po zaključenim ugovorima iz ranijih godina prema kojim studentima ima obvezu isplate stipendija do završetka posljednje godine studija, odnosno dok student redovito upisuje narednu godinu studija i 28 studenata po zaključenim ugovorima o stipendiranju za akademsku 2019./2020. godinu.
    ZA UDRUGE
    Usvojene su tri odluke o odobravanju izdvajanja sredstava iz Proračuna Županije Posavske za 2020. godinu udrugama kojima je prioritet rada skrb za djecu sa poteškoćama u razvoju: „Kući nade“ Odžak(40.000,00 KM), „Putu u život“ Orašje (40.000,00 KM) i „Angelusu“ Domaljevac (15.000,00 KM). Usvojena je Odluka o odobravanju izdvajanja sredstava iz Proračuna Županije Posavske za 2020. godinu Crvenom križu Županije Posavske u iznosu od 30.000,00 KM.
    PLANOVI I PROGRAMI ŽUPANIJSKIH INSTITUCIJA
    Na sjednici Vlade predstavnici županijskih institucija predstavili su planska i programska dokumenta. Vlada ŽP usvojila je Plan i program rada Županijskog zavoda za pružanje pravne pomoći za 2020. godinu, Program rada Županijske uprave civilne zaštite za 2020. godinu i Program rada Županijske uprave za inspekcijske poslove za 2020. godinu. Predsjednik Topić naglasio je očekivanje da se nakon razmatranja i izvješća o radu u prošloj godini do konca trećeg mjeseca završi taj dio aktivnosti kako se ne bi u tekućoj predugo bavili prošlom godinom.