40 godina župe Sv. Mihovila u Kopanicama

Župa Svetog Mihovila u Kopanicama proslavila je veliki jubilej, 40 godina od posvećenja. Inicijativu za obilježavanje obljetnice potaknuli su odgovorni u MZ Kopanice, a pripremi proslave pridružili su se svi mještani koji žive u Kopanicama, kao i oni razasuti diljem Europe. Za svečanost obilježavanja obljetnice vjernici su imali duhovnu pripravu kroz mise trodnevnice koje su predvodili župnik Đuro Živković, vlč. Anto Perić i vlč. Ilija Janjić. Proslava velikog jubileja predstavlja jedno od najvećih okupljanja u župi jer svečanom misnom slavlju nazočilo je više od 700 vjernika iz Kopanica i susjednih župa koji su molili za jačanje i učvršćenje vjere. Svečanu svetu misu u suslavlju s još desetak svećenika služio je pomoćni biskup vrhbosanski, mons. dr. Pero Sudar. Na završnoj svečanosti domaćini su uručili prigodne darove župnicima koji se ostavili upečatljiv trag u životu te posavske župe, a veliku pomoć u obilježavanju proslave u Kopanicama pružili su Vlada Županije Posavske i općina Orašje. Svetoj misi nazočili su među ostalim predsjednici Skupštine i Vlade Županije Posavske Blaž Župarić i Đuro Topić, ministar branitelja Marijan Kopić i brojni drugi uzvanici.

-Svoju čestitku župljanima popratio sam svetom misom da vam ne ponestane ljubavi prema rodnom kraju. Ne zaboravite, kud god otišli, samo je ovo vaše. Samo je ovo natopljeno znojem, ali i krvlju onih preko kojih vam je Bog dao život. To je svetinja i zavjet, poručio je biskup dr. Pero Sudar. Prigodne je riječi na završnoj svečanosti uputio i predsjednik Vlade ŽP Đuro Topić. -U proteklih 40 godina Kopanice su proživjele teške kalvarije, ali ovaj narod se hrabro nosio s puno teških izazova, stoga vjerujem kako će generacije koje dolaze opravdati povjerenje svojih predaka, naglasio je predsjednik županijske Vlade Topić.