Više

  Crveni križ Županije Posavske organizirao okupljanje dragovoljnih darivatelja krvi

  Najčitanije

  U organizaciji Crvenog križa ŽP u Orašju održano je godišnje okupljanje dragovoljnih darivatelja krvi. Na okupljanju su dodjeljene zahvalnice za 74 jubilarna darivatelja te je istaknuto da je u 2017. godini prikupljeno 640 doza krvi, što je 15% više nego u 2016. godini. Iz Županije Posavske po broju darivanja krvi ističu se Muharem Krdžalić iz Odžaka sa 128 i Mirko Tomašević iz Vidovica sa 111, izvijestili su iz Crvenog križa ŽP.

  –U svijetu se godišnje prikupi preko 100 milijuna doniranih doza krvi, a kada znamo da se od jedne doze krvi može spasiti tri života, onda je velika humanost ljudi koji daruju svoju krv vrijedna svakog poštovanja, istaknula je dr. Milica Mott, šefica Službe za transfuzijsku medicinu Županijske bolnice u Orašju.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti