Više

  Dan sestrinstva 12. svibnja

  Najčitanije

  Svake godine medicinske sestre i tehničari cijelog svijeta, obilježavaju današnji dan, 12. svibnja, kao svoj dan. Svjetska zdravstvena organizacija je 2020.godinu proglasila godinom medicinskih sestara/ tehničara i primalja, a sve s ciljem osvješćivanja javnosti o važnosti ovih profesija, te odavanja počasti medicinskim sestrama i primaljama i u spomen bolničarki Florence Nightingle, koja je utemeljila školu za medicinske sestre, a život posvetila zdravstvenom osvještavanju , osobito važnosti higijene u zdravstvu.

  Tim povodom Damir Živković, ministar zdravstva, rada i socijalne politike u Vladi Županije Posavske uputio je iskrene čestitke i zahvalnost za obavljanje tog časnog, odgovornog i osobito u ovim vremenima važnog posla. -U ovo vrijeme kada se skupa sa cijelim svijetom borimo protiv pandemije COVID-19 zahvaljujem vam na požrtvovnosti u radu i pridržavanju svih mjera koje zajednički poduzimamo u svrhu sprečavanja širenja koronavirusa, poručio je ministar Živković.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti