Više

  Dan sjećanja na stradanje Vukovara

  Najčitanije

  Danas će se prigodnim komemoracijskim programom obilježiti 24 godine od stradanja Vukovara u Domovinskome ratu. Kolona sjećanja središnji je događaj. Sudionici obilježavanja u Koloni sjećanja u hodnji prolaze gradskim ulicama od Vukovarske Opće županijske bolnice do Memorijalnog groblja žrtava iz Domovinskoga rata. Po dolasku na groblje brojna izaslanstva položit će vijence i zapaliti svijeće. Među desecima tisućama građana u Koloni sjećanja su u branitelji iz Županije Posavske, te brojni građani iz tri posavske općine kako bi se poklonili gradu heroju, pokazali poštovanje prema žrtvama vukovarske tragedije i herojima kojima su ga branili svojim životima.

  Sinoć je Županija Posavska u noćnim satima svijetlila tisućama zapaljenih svijeća duž prometnica, na stadionima i javnim okupljalištima građana, kako bi i na takav način pokazali suosjećanje sa Vukovarom- gradom simbolom hrvatske slobode. -Želimo se pokloniti žrtvama Vukovara i braniteljima koji su živote ugradili u slobodu koji danas svi uživamo, zajednička je poruka koju upućuju branitelji i građani koji su iz tri posavske općine danas u Vukovaru.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti