Više

  Dan Vukovarsko-srijemske županije

  Najčitanije

  Prigodom obilježavanja Dana Vukovarsko-srijemske županije i blagdana sv. Martina njezina zaštitnika danas (11.11.) održani su prigodni sadržaji. Na poziv Vukovarsko-srijemskog župana Damira Dekanića i predsjednika Županijske skupštine Dražena Milinkovića, svečanostima su nazočili predsjednik Vlade Županije Posavske Đuro Topić i predsjednik Skupštine ŽP Blaž Župarić. Čast domaćina svečane sjednice bio je Grad Županja.

  Uz veliki broj dužnosnika RH svečanoj sjednici Županijske skupštine Vukovarsko-srijemske županije nazočili su: predsjednik Vlade RH Andrej Plenković, izaslanik predsjednika Hrvatskoga sabora, zastupnik u saboru i gradonačelnik Otoka Josip Šarić, ministar obrane RH Mario Banožić, pomoćni biskup đakovačko-osječki mons. Ivan Ćurić, posebni savjetnik ministrice regionalnog razvoja i fondova EU Božo Galić. Tijekom zasjedanja upućene su prigodne riječi, te uručena priznanja zaslužena uz prigodan program.
  Uoči svečane sjednice održana je sveta misa u crkvi Mučeništva sv. Ivana Krstitelja u Županji, a potom su uz Spomen obilježje poginulim braniteljima županjske Posavine položeni vijenci i zapaljene svijeće za sve poginule i nestale hrvatske branitelje i civile Domovinskoga rata.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti