Više

  Dijalog s misijom OESS-a u BiH o unaprjeđenju odgovora na nasilje u obitelji

  Najčitanije

  Predstavnici Uprave policije MUP-a Županije Posavske, načelnik Sektora uniformirane policije glavni inspektor Joso Mikić i načelnik Ureda ravnatelja policije glavni inspektor Davor Vidović, zajedno s predstavnicima svih policijskih agencija u F BiH, jučer (15. veljače), u Sarajevu u zgradi misije OESS-a sudjelovali su na sastanku na kojemu je tema bila „Dijalog s misijom OESS-a u BiH o unaprjeđenju odgovora na nasilje u obitelji“.

  Na sastanku je utvrđen jedinstveni nacrt instrukcije o postupanju policije prigodom prijava nasilja u obitelji o čemu će konačnu odluku donijeti ravnatelji i komesari na sastanku koji će se u skorije vrijeme održati s veleposlanikom OESS-a u BiH. Donesena je i odluka o organiziranju obvezne obuke za sve policijske službenike u vezi sa slučajevima nasilja u obitelji kao i izvršenjem zaštitnih mjera koje su u nadležnosti policije, izvijestio je glasnogovornik MUP-a ŽP Zdenko Ćubel.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti