Gradilište mosta Svilaj obišao predsjedatelj Vijeća ministara BiH Denis Zvizdić

Najčitanije

Gradilište mosta Svilaj na rijeci Savi, koji će na paneuropskom koridoru Vc spojiti Bosnu i Hercegovinu i Republiku Hrvatsku, obišao je 01.10.2019. godine predsjedatelj Vijeća ministara BiH Denis Zvizdić.

-To je objekt koji nas spaja s Hrvatskom i u konačnici to će biti jedan od najvažnijih objekata na Koridoru Vc, koji je za BiH značajan s regionalnog i ekonomskog stajališta i koji će spojiti Europu s BiH i Sarajevom te Sarajevo s Pločama. Performanse mosta, koji je dug 640 metara i širok 29 metara, s tri kolničke trake, govore o ozbiljnosti projekta i on predstavlja volju i namjeru razvijanja ekonomskih i dobrosusjedskih odnosa s Republikom Hrvatskom i jačanje širenja prometne infrastrukture kao baze za unapređenje gospodarskog i ekonomskog života, izjavio je predsjedatelj Denis Zvizdić.

Predsjedatelj Zvizdić izrazio je očekivanje da će most Svilaj biti završen i stavljen u promet do kraja godine, navodi se u priopćenju Vijeća ministra.

spot_img
spot_img

Posljednje obavijesti