Više

  Izmjena i dopuna Javnog poziva Federalnog ministarstva raseljenih osoba i izbjeglica

  Najčitanije

  Javni poziv za sudjelovanje u programu „Podrška investicijskim projektima u cilju zapošljavanja povratnika za 2019. i 2020. godinu“. Pravo na dodjelu sredstava imaju pravna i fizička lica koja su osnovana kao poslovna, odnosno osnovana sa ciljem ostvarivanja profita vršenjem registrirane djelatnosti. Privredni subjekti registrirani po važećim zakonskim propisima na teritoriji Bosne i Hercegovine: mikro, mala i srednja poduzeća, koja danom apliciranja u radnom odnosu imaju minimalno pet zaposlenika i koja će zaposliti najmanje pet novih zaposlenika iz kategorije povratnika na osnovu ovog Programa. Obrtnici (fizička lica), registrirani po važećim zakonskim propisima na teritoriji Bosne i Hercegovine, koji danom apliciranja u radnom odnosu imaju minimalno tri zaposlenika i koji će zaposliti najmanje tri nova zaposlenika iz kategorije povratnika na osnovu Programa.
  Pravo na dodjelu sredstava imaju pravna i fizička lica ako imaju sjedište ili registriranu poslovnu jedinicu na području: Općina entiteta Republika Srpska i Općina entiteta Federacija Bosna i Hercegovina: Bosanski Petrovac, Ključ, Sanski Most, Bosansko Grahovo, Drvar, Glamoč, Busovača, Gornji Vakuf/Uskoplje, Jajce, Fojnica, Doboj Istok, Kalesija,Teočak, Odžak, Foča (FBiH), Pale (FBiH), Čapljina, Prozor/Rama, Stolac, Vareš, Usora i Žepče, Livno, Kupres, Donji Vakuf, Bugojno, Kiseljak, Kreševo, Sapna, Lukavac, Orašje, Maglaj, Zavidovići, Olovo i Doboj Jug.
  Javni poziv i obrasce možete preuzeti ovdje.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti