Više

  Ministrica Ana Andrić potpisala Sporazum o suradnji

  Najčitanije

  Ministrica prosvjete, znanosti, kulture i sporta Županija Posavska Ana Andrić je jučer (29.3.2022. g.) u Ministarstvu znanosti i obrazovanja RH potpisala Sporazum o suradnji oko izrade prijedloga kurikuluma i njegove primjene u školama s nastavnim planom i programom na hrvatskom jeziku u Bosni i Hercegovini.

  Potpora u izradi kurikuluma svih razina i vrsta odgoja i obrazovanja temeljenih na odgojno-obrazovnim ishodima, izradi prijedloga novog sustava vrednovanja, ocjenjivanja i izvještavanja o učeničkim postignućima, osposobljavanju učitelja za primjenu novih kurikuluma i promjene u procesu poučavanja i učenja, kao i prijedlog načela i smjernica za izradu priručnika, udžbenika i drugih nastavnih pomagala te njihovu digitalizaciju kao i korištenje informacijsko-komunikacijskih tehnologija u obrazovanju, glavne su sastavnice Sporazuma, a cijeli proces stručne pomoći oko izrade prijedloga kurikuluma i njihove primjene u osnovnoškolskom i srednjoškolskom obrazovanju u BiH koordiniraju Središnji državni ured za Hrvate izvan RH i Ministarstvo znanosti i obrazovanja RH.

  -Ovim Sporazumom u područjima gdje se nastava izvodi po hrvatskom nastavnom planu i programu, mlade pripremamo za bolju budućnost jer jedino napredno obrazovanje donosi znanja i vještine kao pokretače razvoja svakoga društva, izjavila je ministrica prosvjete, znanosti, kulture i sporta Vlade Županije Posavske Ana Andrić.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti