Više

  Obavijest Ministarstva prosvjete, znanosti, kulture i sporta Županije Posavske

  Najčitanije

  Budući se u školama Županije Posavske od 16. ožujka 2020. godine nastava odvija na daljinu zbog svima poznatih izvanrednih okolnosti izazvanih korona virusom (COVID-19) i nije izvjesno kada će se učenici vratiti ponovno u školske klupe, u Ministarstvu prosvjete, znanosti, kulture i sporta Županije Posavske izrađen je Naputak o načinu praćenja i ocjenjivanja učenika i izvođenju zaključnih ocjena u nastavnim predmetima tijekom nastave na daljinu. Naputkom je pobliže pojašnjeno kako će se vrednovati aktivnosti učenika u nastavi na daljinu te obaviti provjera usvojenosti ishoda učenja. Učenici moraju biti upoznati s dobivenim ocjenama, a ukoliko se do kraja svibnja učenici ne vrate u školske klupe, a ne budu zadovoljni zaključenim ocjenama, moći će imati usmeni ispit putem video komunikacije elektroničkim sredstvima ili na drugi predviđeni način u dogovoru s učiteljem/nastavnikom.

  Također su izrađene su i Instrukcije o postupanju srednjih škola Županije Posavske za provedbu mature i završnog ispita te su upućene Županijskom stožeru civilne zaštite na odobrenje, izvijestili su iz Ministarstva prosvjete, znanosti, kulture i sporta ŽP.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti