Više

  Obilježen zaštitnik vojarne „Sinovi Posavine“

  Najčitanije

  Vojarna „Sinovi Posavine“ Bukova Greda, u kojoj su smješteni pripadnici 3. pješačke bojne 6. pješačke brigade Oružanih snaga BiH koji baštine tradiciju legendarne 4 Gmtbr „Sinovi Posavine“, danas (24.04.) slavi svog zaštitnika Sv. Jurja. Proslavi zaštitnika vojarne odazvali su se roditelji poginulih branitelja. Svečanosti su bili nazočni brojni vojni, civilni i vjerski dužnosnici. Među ostalim bili su Tomo Kolenda, brigadni general iz Operativnog zapovjedništva OS BiH, umirovljeni generali HVO-a iz Posavine, te konzul RH u BiH u Tuzli Ivan Bandić. Bili su nazočni i predstavnici županijskih i općinskih institucija, uz ostale predsjednik Skupštine ŽP Joso Marković i ministar branitelja u Vladi Županije Posavske Marijan Kopić, te predstavnici Udruga iz Domovinskog rata.

  Na početku svečanosti izaslanstva su položila vijence kod Spomen obilježja u krugu vojarne, a potom je u kapelici služena i Sv. misa, koju je predvodio vojni ordinarij u BiH monsr.Tomo Vukšić, s vojnim kapelanom Markom Oršolićem i svećenicima iz Orašja, Vidovica i Brčkog.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti