Više

  Održan radni sastanak predstavnika MUP-a ŽP i ZKT-a za EUROPOL

  Najčitanije

  Radni sastanak predstavnika MUP-a Županije Posavske i Zajedničke kontakt točke za suradnju s EUROPOL-om (ZKT) održan je danas (7.12.), u službenim prostorijama MUP-a Županije Posavske. Na sastanku su Upravu policije MUP-a Županije Posavske predstavljali Ravnatelj policije, Generalni inspektor Miroslav Živković, načelnik Sektora uniformirane policije Glavni inspektor Joso Mikić, načelnik Sektora kriminalističke policije Glavni inspektor Goran Kopić i načelnik Ureda ravnatelja policije Glavni inspektor Davor Vidović koji je ujedno bio i član radne skupine, ispred MUP-a Županije Posavske, za utemeljenje ZKT-a dok su ispred ZKT-a na sastanku sudjelovali koordinator Viši isnpektor Irena Marelja i zamjenici koordinatora Glavni inspektor Danijel Maunaga i Viši inspektor Eneid Hasanović.

  Na početku sastanka nazočnim se obratio Ravnatelj policije kojom prigodom je predstavnicima ZKT-a poželio dobrodošlicu i puno uspjeha u radu, te im je uputio zahvalu na dosadašnjoj suradnji. Ravnatelj je nazočne obavijestio i da će MUP Županije Posavske u radu ZKT-a do daljnjeg zastupati predstavnik MUP-a Hercegbosanske županije, o čemu je potpisan Sporazum.

  Cilj i teme sastanka su analiza dosadašnje suradnje, modaliteti unaprjeđenja suradnje, korištenje i razmjena obavještajnih i drugih relevantnih podataka, implementacija Pravilnika o radu i operativnoj suradnji ZKT-a, imenovanje predstavnika madležnog organa u ZKT, dužnosti i odgovornosti točke kontakta i kontakt osobe nadležnog organa te modaliteti suradnje sa EMPACT-om (europska multidisciplinarna platforma za borbu protiv organiziranih krimnogenih prijetnji), izvijestio je glasnogovornik MUP-a ŽP Zdenko Ćubel.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti