Više

  Održano 20. županijsko natjecanje u šahu za osnovne škole

  Najčitanije

  U organizaciji Ministarstva prosvjete, znanosti, kulture i športa Županije Posavske danas (22.02.) održano je 20. županijsko natjecanje u šahu za osnovne škole s područja Županije Posavske. Natjecanje je održano u Osnovnoj školi Antuna Gustava Matoša u Vidovicama, a sudjelovale su sve osnovne škole s prostora Županije Posavske. Igralo se po Bergerovom sustavu, 7 kola, a tempo igre 10 minuta + 5 sekundi, na 4 ploče od kojih je na jednoj morala biti djevojčica. Natjecanje je sudio državni šahovski sudac Vjekoslav Živković. Svečanosti dodjele nagrada najboljim šahistima bili su nazočni ministar prosvjete, znanosti, kulture i športa Mario Pejić i tajnik ministarstva dr.sc. Marko Nedić.

  Po završetku natjecanja redoslijed je bio sljedeći:
  1. OŠ Antuna Gustava Matoša Vidovice,
  2. OŠ fra Ilije Starčevića-Tolisa,
  3. OŠ Vladimira Nazora-Odžak,
  4. OŠ Stjepana Radića-Bok,
  5. OŠ Braće Radića-Domaljevac,
  6. OŠ Ruđera Boškovića-Donja Mahala,
  7. OŠ Orašje-Orašje.

  Najuspješniji učenici po pločama na 20. županijskom natjecanju u šahu su:
  1. Ivana Mikić (100%), OŠ Antuna Gustava Matoša-Vidovice,
  2. Adin Sejdić (83,3%), OŠ Vladimira Nazora-Odžak,
  3. Dominik Oršolić (83,3%), OŠ fra Ilije Starčevića-Tolisa,
  4. Marko Tomašević (91,7%), OŠ Antuna Gustava Matoša-Vidovice.

  Nagrade su dodjelili ministar prosvjete, znanosti, kulture i športa Mario Pejić i ravnateljica OŠ Antuna Gustava –Vidovice Janja Župarić.
  -Zahvalio bih se organizatorima, voditeljima sekcija, osobito najmlađim šahistima i svim sudionicima županijskog natjecanja koji su doprinijeli da se i 20. put održi ovo natjecanje u šahu u Županiji Posavskoj, izjavio je ministar Pejić.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti