Više

  Partnerstvo politika za poduzetničko učenje Županije Posavske

  Najčitanije

  U Vladi Županije Posavske održan je okrugli stol po nazivom „Partnerstvo politika za poduzetničko učenje Županije Posavske“. Okruglom stolu su prisustvovali ministar prosvjete, znanosti, kulture i športa Mario Pejić, ministar gospodarstva i prostornog uređenja Darko Kasap, predstavnici Službe za upošljavanje, predstavnici Kospodarske i Obrtničke komore, te ravnatelji osnovnih i srednjih škola. Voditelj projektnog tima i ključni stručnjak za poduzetničko učenje Boris Ćurković je predstavio Strategiju poduzetničkog učenja i Eles.ba projekta.

  -„Poduzetničko učenje u obrazovnim sustavima-faza II“  je projekat financiran od strane Europske unije koji se bavi uvođenjem poduzetničkog učenja u formalne i neformalne obrazovne sustave u Bosni i Hercegovini. Razgovarali smo o modalitetima i o tome da se u Županiji Posavskoj osnuje grupa partnerstvo politika koja bi koordinirala aktivnosti vezane za uvuđenje poduzetničkog učenja u osnovne i srednje škole, ali također i pokretanje treninga za zaposlenike malih i srednjih poduzeća kako bi oni dostigli nedostajuće vještine i ostvarili brži rast i razvoj. Mi predlažemo da to uđe u osnovne i srednje škole,kao didaktička metoda, a ne kao predmet, te da se oblikom rada  učenici potaknu kako bi postizali ishode poduzetničkog učenja kao što su kreativnost, samoinicijativnost, samostalni rad, rad u grupi, poštivanje okoliša. Dakle, fokus je na učeniku kako bi učenik postao sposoban, kako bi znao prepoznati šansu i kako bi znao reagirati, pretvoriti ideju u djelo, kako bi imao osnovnu financijsku pismenost primjerenu uzrastu i kako bi u konačnici znao pokrenuti vlastiti posao ili na svom poslu znao pretvoriti ideju u djelo. Okrugli stolodržavamo diljem Bosne i Hercegovine, izjavio je Boris Ćurković, voditelj projektnog tima i ključni stručnjak za poduzetničko učenje.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti