Više

  Poljoprivrednici trebaju do 15.11. podnijeti prijave proizvodnji

  Najčitanije

  Ministarstvo poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva Vlade Županije Posavske privelo je kraju implementaciju federalnih novčanih potpora temeljem Odluke i Pravilnika za 2016. godinu i sve zahtjeve koji su blagovremeno dostavljeni, utemeljeni i potpuni, uputilo prema Federalnom ministarstvu poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva u daljnju proceduru po proizvodnjama u iznosu većem od 4 milijuna i 280 000 KM, potvrdila je Manda Oršolić, pomoćnica ministra poljoprivrede u Sektoru za poljoprivredu.

  Od ostvarenog iznosa poticaja, najveći otpada na biljnu proizvodnju i to više od 2.830 000 KM, a na animalnu blizu milijun i 500. 000 KM. Pojedinačno po oblastima proizvodnje, u biljnom sektoru najveći iznos potpora odnosi se na proizvodnju krušnih žitarica, više od milijun i 560.000 KM, koje su zasijane na površini od blizu 3.050 ha u Županiji Posavskoj, a 710. 000 KM poticajna su sredstva vezana za proizvodnju uljarica. Kod animalne proizvodnje, najveći iznos poticajnih sredstava odnosi se na proizvodnju svježeg kravljeg mlijeka- 626. 000 KM, a na tov svinja (proizvodnja svinjskog mesa) ostvarena su poticajna sredstva u iznosu od 387.420 KM. Na tov junadi ostvareni su poticaji u iznosu od 243.900 KM, a za uzgoj 18-otjednih pilenki nešto manje od 40.000 KM, pojašnjavaju u Ministarstvu poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva Vlade ŽP.

  Iz Ministarstva podsjećaju poljoprivrednike da su obvezni do 15. 11. 2016.g. podnijeti prijave proizvodnji za koje očekuju potpore u idućoj 2017. godini.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti