“Pomozimo djeci u prometu i poštujmo prometne znakove”- plan mjera i aktivnosti

Najčitanije

Obzirom da smo ušli u period pred početak školske godine pripadnici MUP-a Županije Posavske će svakodnevno poduzimati određene mjere i radnje kako bi se povećala sigurnost učenika, sudionika u prometu, pri dolasku i odlasku iz škole.

Osnovni zadaci policije tijekom godine će prije svega biti:

-pregled prometne signalizacije i pješačkih prijelaza, a posebno u blizini škola o čemu ćemo izvijestiti nadležne institucije u smislu otklanjanja nedostataka

-raspoređivanje patrola policije u blizini školskih objekata sa zadatkom kontrole prelaska učenika na pješačkim prijelazima, brzine kretanja vozila te postupanje kako vozača tako i pješaka sukladno prometnom znakovlju

-rukovodioci odjeljenja prometne policije će skupa sa policajcima u zajednici organizirati predavanja i tematske razgovore sa korisnicama obdaništa, predškolskom djecom i svim učenicima do trećeg razreda osnovnih škola sa ciljem upoznavanja djece sa osnovnim pravilima sigurnog sudjelovanja u prometu kojima će biti uručeni i promotivni materijali kampanje “Poštujte prometne znakove“, a na roditeljskim sastancima o istoj problematici upoznati i roditelje učenika ovih uzrasta.

Molimo vozače i druge sudionike u prometu za razumijevanje i suradnju.

GLASNOGOVORNIK
Josip Dominković
Samostalni inspektor policije

spot_img
spot_img

Posljednje obavijesti