Više

  “Pomozimo djeci u prometu i poštujmo prometne znakove”- plan mjera i aktivnosti

  Najčitanije

  Obzirom da smo ušli u period pred početak školske godine pripadnici MUP-a Županije Posavske će svakodnevno poduzimati određene mjere i radnje kako bi se povećala sigurnost učenika, sudionika u prometu, pri dolasku i odlasku iz škole.

  Osnovni zadaci policije tijekom godine će prije svega biti:

  -pregled prometne signalizacije i pješačkih prijelaza, a posebno u blizini škola o čemu ćemo izvijestiti nadležne institucije u smislu otklanjanja nedostataka

  -raspoređivanje patrola policije u blizini školskih objekata sa zadatkom kontrole prelaska učenika na pješačkim prijelazima, brzine kretanja vozila te postupanje kako vozača tako i pješaka sukladno prometnom znakovlju

  -rukovodioci odjeljenja prometne policije će skupa sa policajcima u zajednici organizirati predavanja i tematske razgovore sa korisnicama obdaništa, predškolskom djecom i svim učenicima do trećeg razreda osnovnih škola sa ciljem upoznavanja djece sa osnovnim pravilima sigurnog sudjelovanja u prometu kojima će biti uručeni i promotivni materijali kampanje “Poštujte prometne znakove“, a na roditeljskim sastancima o istoj problematici upoznati i roditelje učenika ovih uzrasta.

  Molimo vozače i druge sudionike u prometu za razumijevanje i suradnju.

  GLASNOGOVORNIK
  Josip Dominković
  Samostalni inspektor policije

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti