Više

  Predsjedavajući Predsjedništva BiH dr. Dragan Čović posjetio općinu Odžak

  Najčitanije

  Predsjedavajući Predsjedništva BiH i predsjednik HNS-a dr. Dragan Čović jučer (04.01.) posjetio je općinu Odžak. Tijekom boravka upoznao se sa aktualnostima iz te posavske općine kroz razgovore koje je vodio sa dužnosnicima ne samo općine Odžak, već i Vlade Županije Posavske, stranačkim čelnicima, zastupnicima, te ravnateljima Javnih ustanova iz Odžaka. Boravak u Odžaku dr. Čović je iskoristio i za posjet odžačkoj župi sv. Ivana Glavosjeka.

  -Domaćine sam upoznao o mojim razgovorima s predstavnicima Vlade RH i s dužnosnicima SAD-a. Smatram da je pozicija hrvatskog naroda dosta dobra, a kakva će biti ovisi koliko ćemo mi sebe uložiti za tu poziciju. Danas ne postoji nijedna institucija hrvatskog naroda u BiH koja prošle godine nije imala suficit u svom poslovanju, a vjerujem da ćemo biti još izraženiji kroz ovu kalendarsku i fiskalnu godinu. To onda znači obvezu općini, županiji, entitetu, državi i svima nama koji smo u bilo kojoj razini vlasti da svoje planove do kraja poštujemo. Također smo se kroz razgovore dotaknuli svih životnih tema kao što je izniman značaj što će pored Orašja i Domaljevca i Odžak imati svoj granični prijelaz od čega će svaka sredina imati višestruku korist. Nekad je ovo bio klasičan poljoprivredni kraj, a sutra u njemu mogu biti zastupljene visoke tehnologije, a da bi se to desilo moramo investitorima omogućiti da ovdje otvaraju svoje pogone sa svim pogodnostima koja ima BiH kao nečlanica EU. Treba napraviti administrativna i druga rasterećenja da se ovdje brže otvaraju radna mjesta, da se ovdje ostaje i ljudi se vraćaju, kazao je dr. Čović. Također se osvrnuo prema medijima. -Zamolit ću i medije da daju realniju sliku života kod nas, jer mislim da je nekada do te mjere zacrnjena, da ne donosi stvarno stanje. Naravno da sve što je loše treba iznijeti, ali isto tako treba stvarati više optimizma i pozitivne energije, poručio je uz ostalo dr. Dragan Čović tijekom boravka u Odžaku.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti