Više

  Predsjednik Vlade ŽP na radnom sastanku u Iloku

  Najčitanije

  Predsjednik Vlade Županije Posavske Đuro Topić je danas (4.4.2022. g.) u Iloku na Ladanjskom imanju Principovac sudjelovao na radnom sastanku na poziv vukovarsko-srijemskog župana Damira Dekanića. Sastanku je nazočio i ministar mora, prometa i infrastrukture RH Oleg Butković sa suradnicima, saborski zastupnici i predstavnici lokalne i regionalne vlasti u Vukovarsko-srijemskoj županiji. Tema je bila razvoj cestovne i željezničke infrastrukture, a između ostalog razgovaralo se i o potrebi bolje prometne povezanosti Vukovarsko-srijemske županije i Županije Posavske.

  Predsjednik Vlade Županije Posavske je upoznao ministra mora, prometa i infrastrukture RH o planiranoj izgradnji autoceste Orašje-Brčko-Tuzla, i potrebi skore izgradnje novog mosta Orašje-Županja kao dijela autoceste. Također je naglašena potreba rješavanja problema sporog prelaska granice sto značajno otežava život ljudi u dvije županije. Neophodno je osigurati dodatne trake za malogranični promet na postojećim prelazima ili razmišljati o posebnom mostu i prelazu za tu namjenu.

  Nakon radnog sastanka održana je početna konferencija projekta „Izgradnja obilaznice Apševaca i Lipovca”.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti