Više

  Priopćenje Kriznog stožera Ministarstva zdravstva i socijalne politike

  Najčitanije

  Krizni stožer Ministarstva zdravstva i socijalne politike Županije Posavske informira javnost da je do danas 08.01.2021. godine ukupno testirano 3484 uzorka.

  Ukupan broj osoba kod kojih je potvrđen koronavirus (COVID-19) na području Županije Posavske su 842 osobe, 761 osoba se uspješno oporavila i izliječena je, 59 osoba je preminulo, trenutno su 22 aktivna slučaja na području Županije Posavske.

  Trenutno stanje zaraženih u Županiji Posavskoj:

  -Općina Orašje 9 osoba
  -Općina Odžak 10 osoba
  -Općina Domaljevac-Šamac 3 osobe.

  Zavod za javno zdravstvo Županije Posavske Orašje je poduzeo neophodne mjere stavljanja pod zdravstveni nadzor bliskih kontakata pozitivnih osoba odnosno stavljanja tih osoba pod mjere samoizolacije u trajanju od 10 dana, te planira provesti i testiranje istih osoba ukoliko razviju simptome bolesti kompatibilne s COVID-19.

  Prema informaciji Zavoda za javno zdravstvo Županije Posavske broj osoba koje se trenutno nalaze u samoizolaciji je 58.

  PREDSJEDNIK KRIZNOG STOŽERA
  Damir Živković, dipl.oec

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti