Priopćenje Kriznog stožera Ministarstva zdravstva i socijalne politike

Najčitanije

Krizni stožer Ministarstva zdravstva i socijalne politike Županije Posavske informira javnost da je do danas 15.03.2021. godine ukupno testirano 4004 uzorka.

Ukupan broj osoba kod kojih je potvrđen koronavirus (COVID-19) na području Županije Posavske su 977 osoba, 880 osoba su se uspješno oporavile i izliječene su, 65 osoba je preminulo, trenutno je 32 aktivnih slučajeva na području Županije Posavske.

Trenutno stanje zaraženih u Županiji Posavskoj:
-Općina Orašje 29 osobe
-Općina Odžak 2 osobe
-Općina Domaljevac-Šamac 1 osoba.

Zavod za javno zdravstvo Županije Posavske Orašje je poduzeo neophodne mjere stavljanja pod zdravstveni nadzor bliskih kontakata pozitivnih osoba odnosno stavljanja tih osoba pod mjere samoizolacije u trajanju od 10 dana, te planira provesti i testiranje istih osoba ukoliko razviju simptome bolesti kompatibilne s COVID-19.

Prema informaciji Zavoda za javno zdravstvo Županije Posavske broj osoba koje se trenutno nalaze u samoizolaciji je 36.

PREDSJEDNIK KRIZNOG STOŽERA
Damir Živković, mag. oec.

spot_img
spot_img

Posljednje obavijesti