Više

  Priopćenje Kriznog stožera Ministarstva zdravstva i socijalne politike

  Najčitanije

  Krizni stožer Ministarstva zdravstva i socijalne politike Županije Posavske informira javnost da je do dana 01.06.2021. godine potvrđen koronavirus (COVID-19) kod 1.782 osobe, od čega su se 1.672 osobe uspješno oporavile i izliječene su, 104 osobe su preminule, a trenutno je 6 aktivnih slučajeva na području Županije Posavske.

  Trenutno stanje zaraženih u Županiji Posavskoj:
  -Općina Orašje 2 osobe
  -Općina Odžak 2 osobe
  -Općina Domaljevac-Šamac 2 osobe.

  Zavod za javno zdravstvo Županije Posavske Orašje je poduzeo neophodne mjere stavljanja pod zdravstveni nadzor bliskih kontakata pozitivnih osoba odnosno stavljanja tih osoba pod mjere samoizolacije u trajanju od 10 dana, te planira provesti i testiranje istih osoba ukoliko razviju simptome bolesti kompatibilne s COVID-19.

  Prema informaciji Zavoda za javno zdravstvo Županije Posavske broj osoba koje se trenutno nalaze u samoizolaciji je 12.

  PREDSJEDNIK KRIZNOG STOŽERA
  Damir Živković, mag. oec.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti