Više

  Priopćenje Kriznog stožera Ministarstva zdravstva i socijalne politike

  Najčitanije

  Krizni stožer Ministarstva zdravstva i socijalne politike Županije Posavske informira javnost da je do dana 20.12.2021. godine potvrđen koronavirus (COVID-19) kod 2635 osoba, od čega se 2431 osoba uspješno oporavila i izliječena je, 130 osoba je preminulo, a trenutno su 74 aktivna slučaja na području Županije Posavske.

  Trenutno stanje zaraženih u Županiji Posavskoj:
  Općina Orašje 32 osobe.
  Općina Odžak 36 osoba.
  Općina Domaljevac-Šamac 6 osoba.

  Broj hospitaliziranih osoba na COVID- odjelu Županijske bolnice Orašje je 12.
  Zavod za javno zdravstvo Županije Posavske Orašje je poduzeo neophodne mjere stavljanja pod zdravstveni nadzor bliskih kontakata pozitivnih osoba odnosno stavljanja tih osoba pod mjere samoizolacije u trajanju od 10 dana, te planira provesti i testiranje istih osoba ukoliko razviju simptome bolesti kompatibilne s COVID-19.
  Prema informaciji Zavoda za javno zdravstvo Županije Posavske broj osoba koje se trenutno nalaze u samoizolaciji je 88.

  PREDSJEDNIK KRIZNOG STOŽERA
  Damir Živković, mag.oec.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti