Više

  Priopćenje Kriznog stožera Ministarstva zdravstva i socijalne politike

  Najčitanije

  Krizni stožer Ministarstva zdravstva i socijalne politike Županije Posavske informira javnost da je dana 04.01.2022. godine održao sjednicu zbog pogoršane epidemiološke situacije na području Županije Posavske. Na sjednici Kriznog stožera su donesene nove Zapovijedi koje stupaju na snagu od 05.01.2022. godine.
  U Županiji Posavskoj je potvrđen koronavirus (COVID-19) kod 3026 osoba, od čega se 2607 osoba uspješno oporavilo i izliječene su, 131 osoba je preminula, a trenutno je 288 aktivnih slučajeva na području Županije Posavske.

  Trenutno stanje zaraženih u Županiji Posavskoj:
  Općina Orašje 187 osoba
  Općina Odžak 86 osoba
  Općina Domaljevac-Šamac 15 osoba.

  Broj hospitaliziranih osoba na COVID- odjelu Županijske bolnice Orašje je 7.
  Zavod za javno zdravstvo Županije Posavske Orašje je poduzeo neophodne mjere stavljanja pod zdravstveni nadzor bliskih kontakata pozitivnih osoba odnosno stavljanja tih osoba pod mjere samoizolacije u trajanju od 10 dana, te planira provesti i testiranje istih osoba ukoliko razviju simptome bolesti kompatibilne s COVID-19.

  Prema informaciji Zavoda za javno zdravstvo Županije Posavske broj osoba koje se trenutno nalaze u samoizolaciji je 310.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti