Priopćenje Kriznog stožera Ministarstva zdravstva i socijalne politike

Najčitanije

Krizni stožer Ministarstva zdravstva i socijalne politike Županije Posavske informira javnost da je dana 02.02.2022. godine u Županiji Posavskoj potvrđen koronavirus (COVID-19) kod 4510 osoba, od čega se 4237 osoba uspješno oporavilo i izliječene su, 147 osoba je preminulo, a trenutno je 126 aktivnih slučajeva na području Županije Posavske.

Trenutno stanje zaraženih u Županiji Posavskoj:
Općina Orašje 60 osoba
Općina Odžak 58 osoba
Općina Domaljevac-Šamac 8 osoba.

Broj hospitaliziranih osoba na COVID- odjelu Županijske bolnice Orašje je 11.
Zavod za javno zdravstvo Županije Posavske Orašje je poduzeo neophodne mjere stavljanja pod zdravstveni nadzor bliskih kontakata pozitivnih osoba odnosno stavljanja tih osoba pod mjere samoizolacije u trajanju od 10 dana, te planira provesti i testiranje istih osoba ukoliko razviju simptome bolesti kompatibilne s COVID-19.
Prema informaciji Zavoda za javno zdravstvo Županije Posavske broj osoba koje se trenutno nalaze u samoizolaciji je 133.

PREDSJEDNIK KRIZNOG STOŽERA
Damir Živković, mag.oec.

spot_img
spot_img

Posljednje obavijesti