Više

  Priopćenje Kriznog stožera Ministarstva zdravstva i socijalne politike

  Najčitanije

  Krizni stožer Ministarstva zdravstva i socijalne politike Županije Posavske informira javnost da je dana 12.08.2022. godine u Županiji Posavskoj potvrđen koronavirus (COVID-19) kod 5300 osoba, od čega se 4929 osoba uspješno oporavilo i izliječene su, 156 osoba je preminulo, a trenutno je 215 aktivnih slučajeva na području Županije Posavske.

  Trenutno stanje zaraženih u Županiji Posavskoj:
  -Općina Orašje 127 osoba,
  -Općina Odžak 61 osoba,
  -Općina Domaljevac–Šamac 27 osoba.

  Broj hospitaliziranih osoba na COVID-odjelu Županijske bolnice Orašje je 1.
  Zavod za javno zdravstvo Županije Posavske Orašje je poduzeo neophodne mjere stavljanja pod zdravstveni nadzor bliskih kontakata pozitivnih osoba odnosno stavljanja tih osoba pod mjere samoizolacije te planira provesti i testiranje istih osoba ukoliko razviju simptome bolesti kompatibilne s COVID-19.
  Prema informaciji Zavoda za javno zdravstvo Županije Posavske broj osoba koje se trenutno nalaze u samoizolaciji je 215.

  PREDSJEDNIK KRIZNOG STOŽERA
  Damir Živković, mag.oec.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti