Više

  Priopćenje MUP-a Županije Posavske o zapljeni droga

  Najčitanije

  Policijski službenici Ministarstva unutarnjih poslova Županije Posavske su u proteklom periodu provodili pojačane aktivnosti na suzbijanju zlouporaba opojnih droga, te su operativnim radom na terenu i kontinuiranim prikupljanjem kriminalističko obavještajnih saznanja i obavijest, tijekom mjeseca srpnja ove godine proveli više operativnih akcija. One su imale za cilj pronalazak i dokumentiranje kaznenih djela i počinitelja istih iz oblasti zlouporaba opojnih droga.

  Provodeći mjere i radnje iz svoje nadležnosti, tijekom gore navedenih operativnih akcija, policijski službenici Ministarstva unutarnjih poslova Županije Posavske su zaplijenili 108 stabljika opojne droge „Indijske konoplje“, oko 300 grama biljne usitnjene materije za koju je preliminarnim ispitivanjem utvrđeno da se radi o opojnoj drogi „Marihuani“, oko 1700 sjemenki „Indijske konoplje“, određenu količinu praškaste bijele materije koja svojim izgledom podsjeća na opojnu drogu „kokain“, nekoliko vaga za precizno vaganje, više komada metalnih drobilica koje se koriste za usitnjavanje opojne droge marihuane, automatsku vojničku pušku „kalašnjikov“ i pripadajuće streljivo, nekoliko mobitela i druge predmete koji se koriste za proizvodnju i stavljanje u promet opojnih droga. Slobode je lišeno šest osoba koje su nakon kriminalističke obrade predane u nadležnost tužiteljstva Županije Posavske, od kojih je za dvije osobe nadležni sud odredio mjeru pritvora. Bitno je napomenuti i da zaplijenjena opojna droga na crnom tržištu premašuje iznos od stotinu tisuća konvertibilnih maraka, izvijestio je glasnogovornik MUP-a Zdenko Ćubel.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti