Više

  Priopćenje sa 100. sjednice Vlade Županije Posavske

  Najčitanije

  Uz predsjedanje Marijana Klaića, predsjednika Vlade Županije Posavske održano je 100 sjednica Vlade Županije Posavske.

  Vlada ŽP je donijela Odluku o odobravanju korištenja sredstava iz Proračuna Županije Posavske za 2018.g. iz grantova za vodoprivredu Ministarstva poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva Županije Posavske u iznosu od 500.000,00 KM.

  Najveći broj odluka koje je Vlada razmatrala, a resorni ministar Mario Pejić pojasnio, bile su iz resora ministarstva prosvjete, znanosti, kulture i športa. Tri odluke odnosile su se na unos i raspoređivanje donacija u Proračun Županije Posavske za 2018.g. Temeljem Ugovora o financijskoj potpori projektu „Uređenje učionica za djecu s poteškoćama u razvoju“ zaključenog između Središnjeg ureda za Hrvate izvan Republike Hrvatske i Osnovne škole Orašje u Orašju odobren je iznos od 5.139,52 KM. Temeljem Ugovora o financijskoj potpori projektu „Stjecanje suvremene informatičke pismenosti“ zaključenog između Središnjeg ureda za Hrvate izvan Republike Hrvatske i Srednje škole Pere Zečevića Odžak odobren je iznos od 6.430,00 KM. Odobren je i unos donacije u Proračun ŽP za 2018. g. u iznosu od 9.000,00 KM temeljem Ugovoru o donaciji zaključenog između BH Telekom d.d. Sarajevo i Osnovne škole Vladimira Nazora u Odžaku.
  Vlada Županije Posavske odobrila je izdvajanje sredstava iz Proračuna Županije Posavske za 2018. g. u iznosu od 109.950,00 KM na ime ispunjenja ugovornih obveza prema visokoškolskim ustanovama (Pravnom fakultetu, Fakultetu prirodoslovno-matematičkih i odgojnih znanosti, Filozofski i Ekonomski fakultet).
  Vlada ŽP je donijela Odluku o davanju suglasnosti Osnovnoj školi Ruđera Boškovića u Donjoj Mahali za provođenje postupka javne nabave radova – sanacija podne površine u objektu športske dvorane. Procijenjena vrijednost nabave iznosi oko 25.600,00 KM.
  Vlada je donesenim odlukama odobrila sredstva za tri općine Županije Posavske na ime sufinanciranje prijevoza učenika za siječanj 2017./2018.g. (iznos od 23.626,00 KM) i veljaču 2017./2018.g. (iznos od 36.405,00 KM).
  Odlukom su odobrena izdvajanja sredstava iz Proračuna ŽP za 2018. g. na ime realizacije kulturno-športskih programa i aktivnosti u dijelu sufinanciranja troškova kotizacije natjecanja, odnosno godišnje članarine (registracije klubova i redovite aktivnosti) u iznosu od 29.600,00 KM.
  Vlada ŽP dala je suglasnost Srednjoj strukovnoj školi Orašje u Orašju za provođenje postupka javne nabave roba – Opremanje kabineta strojarske struke. Procijenjena vrijednost nabave iznosi oko 8.600,00 KM. Dana je suglasnost i Osnovnoj školi Stjepana Radića u Boku za provođenje postupka javne nabave radova za uređenje školskog dvorišta. Procijenjena vrijednost nabave iznosi oko 21.000,00 KM.

  Iz oblasti Ministarstva zdravstva, rada i socijalne politike donesena je Odluka o odobravanju izdvajanju sredstava iz Proračuna Županije Posavske za 2018. g. Županijskoj bolnici Orašje. Sredstva se izdvajaju za pokriće izdataka u održavanju tekuće likvidnosti u ukupnom iznosu od 120.000,00 KM. Najveći dio izdataka, rečeno je u pojašnjenju, potreban je radi izmirenja obveza prema dobavljačima. Programom utroška sredstva utvrđenim Proračunom ŽP za 2018. g. na poziciji Transfer za zdravstvene institucije i Centre za socijalni rad, predviđena su sredstva u ukupnom iznosu od 650.000,00 KM.

  Vlada je donijela Zaključak o neradnim danima na području Županije Posavske. Neradnim danima su proglašeni 1. svibnja 2018. g. (utorak) – Međunarodni praznik rada i 2. svibnja 2018. g. (srijeda).

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti