Više

  Priopćenje sa sjednice Vlade Županije Posavske

  Najčitanije

  Na posljednjoj sjednici Vlade Županije Posavske koja je održana uz predsjedanje Marijana Klaića, predsjednika Vlade ŽP, Vlada Županije Posavske donijela je Odluku o isplati naknade plaće ženama – majkama uposlenim kod korisnika Proračuna Županije Posavske. Ženama – majkama uposlenim kod korisnika Proračuna ŽP, za vrijeme korištenja porodnog dopusta, isplaćivat će se razlika naknade plaće od iznosa zajamčenog Zakonom o porodiljnim naknadama zaposlenim majkama do 80 % iznosa neto plaće na koju je žena – majka bila prijavljena na obvezno zdravstveno osiguranje.
  Usvojena je Odluka o odobravanju izdvajanja sredstava iz Proračuna ŽP za 2017. Sveučilištu Mostar. Od planiranog granta u iznosu od 200.000,00 KM odobren je iznos od 50.000,00 KM.
  Odlukom je odobreno izdvajanje sredstava iz Proračun Županije Posavske za 2017.g. Udruzi građana roditelja djece i osoba s posebnim potrebama „Kuća nade“ Odžak u iznosu od 2.000,00 KM na ime financijske potpore u svrhu organizacije i provedbe programa rehabilitacije štićenika Udruge.
  Vlada je donijela Odluku o odobravanju sredstava iz Proračuna Županije Posavske za 2017.g. Crvenom križu Općine Orašje u iznosu od 4.000,00 KM na ime financijske potpore u svrhu sufinanciranja implementacije projekta „Upravljanje rizicima od katastrofa na nivou zajednica“.
  Vlada je donijela Odluku o odobravanju sredstava iz Proračuna Županije Posavske za 2017.g. Moto klubu Posavac Orašje u iznosu od 3.000,00 KM, na ime financijske potpore za održavanje Internacionalnih susreta motorista.
  Vlada je donijela Odluku o odobravanju sredstava iz Proračuna Županije Posavske za 2017.g. općini Domaljevac-Šamac (5.885,00 KM), općini Odžak (21.912,00 KM) i općini Orašje (10.463,00 KM) za sufinanciranje prijevoza učenika za ožujak školske 2016./2017.g.
  Na održanoj sjednici Vlade Županije Posavske donesena je Odluka o odobravanju izdvajanja sredstava iz Proračuna ŽP za 2017.g. na ime realizacije kulturno športskih programa i aktivnosti (ukupan iznos od 13.500,00 KM je za 11 klubova, jedno sportsko društvo, jedan KUD i dva pojedinca).
  Donesen je Zaključak o davanju prethodne suglasnosti za ostvarivanje prava na naknadu za slučaj teške bolesti za dvije osobe i tri zaključka iz oblasti radnih odnosa.
  Vlada ŽP je razmatrana financijska dokumenta: Izvješće o izvršenju proračuna Županije Posavske za razdoblje 01.01.- 31.03.2017. g. i Izvješće o utrošku tekućih pričuva Proračuna Županije Posavske za razdoblje 01.01.-31.03.2017. g. O tim je temama uvodno obrazloženje kazala ministrica financija Nada Ćulap. Vlada je oba dokumenta usvojila.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti